První kroky při zařizování nového bytu

Když poprvé staneme na prahu bytu, který dýchá novotou a náš hlas se rozléhá v prázdných pokojích, začne nám pracovat fantazie, jak a čím nový byt zařídit. Jiné požadavky má mladá rodina s dětmi, jiné úspěšný manažer ve středním věku. První kroky jsou však pro všechny společné…

 

Zařizování bytu je zpravidla ovlivněno tím, v jakém stavu jsme měli možnost byt převzít. Pokud jsme kontaktovali developera v době výstavby bytového komplexu, máme možnost ovlivnit výběr podlahové krytiny, odstínu dveří a zařízení koupelny. Chystáme-li se zařídit byt, který je již tímto vybavený, čekají nás určitá barevná omezení.

 

KROK PRVNÍ

Zpravidla první, co v novém bytě budeme zařizovat, je kuchyňská linka. Většina nových bytů se totiž prodává bez ní. Novou kuchyňskou sestavu můžeme pořídit několika různými způsoby. Buď využijeme nabídky developera a zakoupíme sektorovou sestavu od jím zprostředkovaného výrobce, nebo se obrátíme na některého z truhlářů a necháme si vyrobit kuchyň na zakázku, nebo oslovíme odborníky z kuchyňských studií.

Návrh a realizace kuchyně se nemůže řídit pouze designem. Musíme vzít v úvahu rozvody instalací, které jsou v bytě již připravené. Zpravidla jsou rozvody nevyhovující a je nutné je více či méně upravit a doplnit. Mějme na paměti, že většina vývodů nesmí být umístěna přímo za vestavěnými spotřebiči!

 

KROK DRUHÝ

Moderní interiéry jsou žádány vzdušné a neoplývají množstvím nábytku. Proto je vždy nutné vyřešit dostatek úložných prostor instalací vestavných skříní nebo vybudování samostatné šatny (komory). Ideální je zastavění výklenků nebo využití chodby. Při navrhování prostor pro ukládání volme především přehledné systémy, využijme prostor na maximum. Do menších prostor jsou praktické posuvné dveře.

 

KROK TŘETÍ

Velkou měrou se na podobě nového interiéru podílí správná volba dodavatele nábytku. Kvalitní zpracování detailů a zvolený materiál ovlivní užitnou hodnotu a naši budoucí spokojenost. Nejlevnější dodavatelé mohou slibovat úsporu, doporučuji však orientovat se na střední a vyšší kvalitativní třídu. Nevybírejme pouze podle katalogu, chtějme vidět výrobky ve skutečnosti. Ptejme se výrobce na kování, složení materiálu a poskytovanou záruku.

Při nakupování nového nábytku se rozhodujeme, nakoupit-li vše u jednoho dodavatele, nebo jednotlivé kusy samostatně. S ohledem na sladění barev a materiálů je jistě vhodnější oslovit jednu spolehlivou firmu, která nám dodá vše na klíč. Snáz pohlídáme dodací termíny a montáž.

 

KDYŽ NEVÍME KUDY KAM

Když si nevíme s prázdným interiérem rady a nebo nemáme čas na jeho zařizování, oslovme bytového designéra. Bytový designér má přehled o aktuálních trendech, materiálech i výrobcích. Má bohaté zkušenosti a neotřelé nápady. Dokáže bezezbytku využít celý náš nový byt a dodat interiéru vkus a originalitu.

Služby bytového designéra zahrnují vyhotovení 3D návrhu budoucího interiéru, sladění barev a materiálů, navržení dispozičního rozmístění nábytku. Poradí také s výběrem zařizovacích předmětů a v mnoha případech také dovede zajistit nebo doporučit firmu na samotnou realizaci. Pokud budeme chtít realizaci provést sami, dodá nám rozměrové nákresy. Bytový designér nám dokonce poradí s dodekorováním – výběrem doplňků, obrazů a květin.

Investice do služeb profesionála se jistě vyplatí každému, kdo si přeje originální a reprezentativní interiér. Doporučit ho lze do složitých bytových prostor, do členitých a podkrovních bytů, kde je obtížné umístit sektorový nábytek.

 

Věra Tomíčková

www.totostudio.cz

O nás: totostudio – návrhy a realizace interiérů

 

„totostudio nabízí kompletní služby bytového designéra a zabývá se také návrhy produktového designu. V portfoliu představují ukázku autorského designu v oblasti nábytkářství, elektroniky a doplňků.  Interiérové studio se řídí mottem: bydlení na míru není jen na míru prostoru, ale především na míru zákazníkovi.

Za firmou „toto studio“ se skrývají manželé Petr a Věra Tomíčkovi, kteří se bytovým a produktovým designem zabývají již od roku 2000. Oba jsou také vášniví fotografové.  Podobné články

Byt 3kk v Praze

Právě jsme dokončili interiér bytu 3kk v Praze. Zajímavé je především prostorové řešení obýváku s televizí na sádrokartonové příčce.  Moderní interiér doplňuje krb na biolíh. V kuchyni si povšimněte elegantního odsavače a v ložnici upozorňujeme na detail proužků na vestavné skříni. Jak se realizace povedla, posuďte sami.

Návrh interiéru je dnes již běžnou záležitostí

Interiér není levná záležitost a nepořizuje se na krátký čas, proto je dnes již docela běžné poradit se s odborníkem.

Jak připravit instalace pro kuchyňskou linku

Příprava instalací pro kuchyňské spotřebiče se řídí přísnými pravidly. Některá vycházejí z technických norem, jiná z požadavků výrobce kuchyní. Přinášíme ucelený přehled, se kterým neuděláte chybu.© 2021 radyprobydleni.cz • Všechna práva vyhrazena, kopírování jakéhokoli obsahu je bez svolení autora zakázáno!
webSEO::tvorba webových stránek a SEO