Single byt: Bydlení pro mladého muže

Byt o rozloze 50m2 má svou historii. Nachází se totiž v bývalé továrně, kterou developer citlivě přestavěl na pohodlné bydlení. Původní vzhled industriální budovy je však zachován v průčelí, kde se zachovala vysoká okna. I chodby a společné prostory domu napovídají, že se nejedná o běžné bydlení. Dispozice bytu odpovídá přesně požadavkům pro single bydlení, případně pro bezdětnou dvojici. Ve vstupní chodbě se nachází dveře na toaletu s výklenkem pro umístění pračky a dveře do obytné místnosti. Hlavní místnost o rozměrech přibližně 5x5m slouží jako kuchyň, jídelna i obývák. Odtud vedou posuvné dveře do ložnice, která je přímo napojena na koupelnu.
 

Návrh interiéru

Pan Zbyšek měl svou představu o bydlení, měl zkušenosti z vybavování prvního bytu. Jak sám říká, první byt byl pěkný, ale viděl v něm některé nedostatky. Proto se pro tentokrát domluvil na spolupráci s bytovými designéry Věrou a Petrem Tomíčkovými z totostudio, kteří projekt navrhli a kompletně zrealizovali.
Majitel bytu měl několik požadavků na zadání. Barevně chtěl byt sladit do bílé, antracitové a červené na doplňcích. Hlavním přáním byl velký bar, stůl pro přátele, originalita a snad i jemný osobní detail – nenásilné výtvarné ztvárnění písmene z jeho jména. Podlahové krytiny a koupelny již byly ve vybavení bytu od developera. A jak to všechno dopadlo?  
 
 

Realizace interiéru

Pojícím prvkem bytu je lesklá bílá s jemným dekorem pruhů. Ty zaujmou již ve vstupní chodbě na prostorné šatní skříni, která plní hned několik funkcí. Zkraje u vstupních dveří slouží jako botník, nechybí efektní osvětlení při otevření skříně. Prostřední část pojme Zbyškovy zavadla a jiné potřeby, krajní část nahrazuje komoru. Na toaletě je vyřešený úložný prostor na prací prášky a jiné saponáty pomocí praktické roletové skříně a několika zásuvek na drobnosti.
Kuchyň splňuje požadavky moderního vybavení. I přesto, že se neočekává, že bude majitel bytu vyvářet, nabízí mu všechny domácí spotřebiče i množství úložných prostor. Zajímavým prvkem je odsavač par, který zaujme neotřelým designem kvádru. V bílé barvě přesně zapadne do kuchyňské sestavy. Odtah odsavače zakrývají úložné prostory pod stropem. Na první pohled upoutá velký bar s možností uložení velikého množství skla. Vinotéka a skrytý bar se zrcadlem a LED osvětlením je na dosah ruky od rozkládacího jídelního stolu. Designový lustr i velkoformátová fotografie Istanbulu dekorují jinak jednoduchý nábytek.
Obývací kout s pohodlnou rozkládací pohovkou vyniká hned dvěma detaily. Prvním je posuvný konferenční stolek, který lze jemně posouvat v liště na skříňce pod televizí, druhým detailem je červená police knihovny symbolizující písmeno Z jako Zbyšek.
Ložnice je soukromým královstvím pana Zbyška. Její originalita je patrná již na první pohled. Bílý lesklý blok postele ozvláštněný barevnými pruhy má nejen estetický význam, ale mezi pruhy se ukrývá také praktický výsuvný úložný prostor. Intimní osvětlení vytváří nepřímé světlo zástěny a nočních stolků. Šatní skříň ve stejném designu pojme všechno oblečení pro majitele bytu. Ložnice dále nabízí pracovní kout, který je díky prosklenému stolku a policím téměř k přehlédnutí.
Z ložnice je to jen pár kroků do koupelny s velkým proskleným sprchovým koutem. Zde stojí za prohlédnutí prádelní koš v barvě nábytku.
 
Single bydlení má své specifické znaky. Je vlastně kombinací rodinného bydlení a studentského pokoje. Majitel si zde bez ohledu na požadavky svého partnera nebo rodiny realizuje sny o ideálním bydlení. Nemusí hledět na praktičnost, o financích rozhoduje pouze sám,“ vysvětluje bytový designér Petr Tomíček z totostudia. „Kvalitně zařízený byt je bezpochyby také dobrou investicí,“ doplňuje majitel tohoto bytu.

Toto studio nabízí kompletní služby bytového designéra a pomůže vyřešit jakýkoli interiér. Designéři se zabývají návrhy a realizacemi jak celých bytů a domů, tak jednotlivých místností, navrhují soukromé i komerční interiéry. Firma má dlouholetou praxi v oboru a odborně poradí každému. Interiérové studio se řídí mottem: bydlení na míru není jen na míru prostoru, ale především na míru zákazníkovi.

Návrh interiéru začíná zpracováním dispozičního řešení a pokračuje zhotovením fotorealistické prostorové vizualizace, ve které jsou zobrazeny reálné barvy, materiály a textury. Konečný výstup obsahuje výrobní dokumentaci včetně podkladů pro řemeslnické profese. Firma  poradí s výběrem zařizovacích předmětů a dodavatelů, zajišťuje autorský dozor a dodávku interiéru na klíč.

 Věra Tomíčková a Petr Tomíček jsou autoři knih o bydlení – Navrhněte si kuchyň jako profesionál (Computer Press, 2007), Úložné prostory v bytě a rodinném domě (Grada, 2008). Spolupracují s tištěnými a internetovými médii (Bydlíme, Living, Tiscali, aj.). Designéři se prezentují na přednáškách o bydlení (Het, Philips). Studio mělo úspěch v mezinárodní soutěži Grund (3.místo, návrh koupelnové předložky). V portfoliu představují ukázku autorského designu v oblasti nábytkářství, elektroniky a doplňků.

 www.totostudio.cz

 
Podobné články

Návrh interiéru je dnes již běžnou záležitostí

Interiér není levná záležitost a nepořizuje se na krátký čas, proto je dnes již docela běžné poradit se s odborníkem.

Návrh interiéru a jeho realizaci je vhodné svěřit jedné firmě

Pokud stavíte nový dům, kupujete nový byt nebo rekonstruujete starší bydlení, určitě se budete snažit, aby jeho interiér odpovídal vašim vysněným představám. Ostatně pořízení nového bydlení není levná záležitost a chyby se prodraží.

Správný psací stůl je pro školáka základ

Ačkoli mnoho starších dětí dává při učení a psaní úkolů přednost polehávání na zemi, posteli nebo v křesle, měli bychom malého prvňáčka vést ke správné poloze u psacího stolu. © 2021 radyprobydleni.cz • Všechna práva vyhrazena, kopírování jakéhokoli obsahu je bez svolení autora zakázáno!
webSEO::tvorba webových stránek a SEO