Obrazem: bydlení pro mladou rodinu

Šest týdnů a k tomu jeden a půl milionu korun stačily k tomu, aby mladá rodina získala místo deset let starého domu bydlení svých snů. Majitelka má v kuchyni spoustu úložných prostorů a dcerám rodiče dopřáli pokoj na hraní i pokoj na spaní. Podívejte se, jak se jim bydlí!

Mnozí sice považují deset let starý dům ještě skoro za novostavbu, ale to nic nemění na tom, že i poměrně moderní objekt může být v horším stavu než stoleté domy. Tmavý dětský pokoj, nevyhovující elektrorozvody nebo nejlevnější kovové zárubně patřily k nejzávažnějším nedostatkům v původním řešení. Měsíc drobných stavebních úprav a dva týdny zařizování ale stačily k tomu, že rodina se dvěma tříletými holčičkami nakonec bydlí krásně!

Dva pokoje byly nutností

Výměna elektrických rozvodů, instalace nových vypínačů a zásuvek, kompletní výměna podlah, kde ty původní nahradil laminát imitující kouřový dub, kompletní výměna dveří včetně zárubní, neboť se v domě nacházely ty nejlevnější kovové, to je základní výčet stavebních prací, které bylo třeba v domě provést, aby odpovídal aspoň trochu současným standardům, které jsou na bydlení kladeny.

Změny se však týkaly i dispozic čtyřpokojového domu. „Ložnici jsme přesunuli do původního tmavého dětského pokoje. Z pánské pracovny a původní ložnice jsme udělali pokoje pro holčičky, jeden na hraní a druhý na spaní,“ říká Věra Tomíčková z Toto studia, které rekonstrukci navrhovalo a realizovalo. A pokračuje: „Dva dětské pokoje jsou v domě záměrně, protože rodiče plánují, že do budoucnosti bude mít každá svůj pokoj.“

Z kuchyně dostala šanci jen mikrovlnka s lednicí

Nejen stavební úpravy a změna dispozic, ale především nový nábytek dodal domu na pohodlí a kráse. Měnilo se skoro všechno. V kuchyni se z původního zařízení zachovala jen lednice s mikrovlnkou, vše ostatní je nové. „Přání majitelky bylo mít zde maximální množství úložných prostorů, proto je sestava zatočená do tvaru písmene L. Povedlo se zde získat velmi atraktivní prvek, kterým je dřez a celé mycí centrum umístěné pod oknem. Maminka tak může sledovat děti na zahradě, i když právě čistí zeleninu nebo připravuje oběd. Otevřít okno není problém, na trhu totiž už je široká baterií, které se sklopí, a pak zase narovnají do původní polohy.

Druhá stěna kuchyně je zaplněna horními skříňkami, čímž zde vzniklo nadstandardní množství úložných prostorů. Nově se v této části domu dělal sádrokartonový podhled, aby sem bylo možné dát digestoř s odtahem.

Součástí kuchyně je i malý snídaňový stolek. Velký stůl, který zde býval před renovací a zabíral zde příliš mnoho místa, nyní našel místo v obývacím pokoji.

Drobné změny dispozic prováděli architekti právě i v obývacím pokoji, ale příliš prostoru k tomu nedostali. Krb musel zůstat původní, proto ho aspoň přemalovali tak, aby ladil s koženým sedacím nábytkem. Nové místo našla i televize, která je zavěšena na speciální předstěně. Ta svým designem ladí i se zbytkem nábytku. Výrazná červená barva propojuje společné místnosti a tvoří tak opticky sladěný celek.

Dva pokoje pro dvě holčičky

V původní ložnici, což byla dostatečně velká a světlá místnost, vznikl dětský pokoj na hraní. Zde jsme také využili původní nábytek, konkrétně vestavnou skříň, jen jsme na ni nalepili kytičky, aby se sjednotil motiv se samolepkami a malbou na stěnách místnosti,“ říká Věra Tomíčková. Nazmar nepřišel ani zbytek původních skříněk ze starého dětského pokoje, jen sektorový nábytek nechala rozmontovat na menší díly a doplnila zelenou horní desku.

Druhý dětský pokoj, který mají dívky k dispozici, je určený na spaní, i když i zde zbyl dostatek místa na dětské hry. A to díky postelím se zvýšenou lehací plochou, které nabízejí ideální příležitost na budování různých domečků a úkrytů.

I když jde o pokoj na spaní, kterému by nevadil tmavý prostor, přesto se nachází v původní pracovně. „Plánujeme, že až dívky dorostou, jejich bydlení se rozdělí a každá bude mýt svůj plnohodnotný pokoj a soukromí. Proto jsme chtěli, aby i místnosti byly srovnatelné a do té nejmenší raději umístili naši ložnici,“ říká majitelka.

Do ložnice rodičů se vešla skoro pět metrů velká vestavěná skříň s bohatým vnitřním vybavením. Část dveří tvoří zrcadlo, které prostor opticky zvětšuje. Doplňuje ji postel z masivního dubu.

Koupelna, i když se nachází v domě, nebyla zrovna velká. Přesto se sem vešel krásný, a hlavně velký sprchový kout i vana, kterou si rodina přála kvůli dětem. Toaleta je doplněna bidetovým prkénkem. Zajímavým detailem je například nika pod oknem se skleněnými poličkami.
(zdroj Magdaléna Krajmerová, prozeny.cz)

Návrh a realizace tohoto interiéru  www.totostudio.cz

 

 

 

 

 
Podobné články

Fotogalerie bytu 2kk

Kompletní rekonstrukce bytu 2kk přinesla své majitelce útulné bydlení a jak sama říká také "novou chuť do života". Podívejte se, jak byste mohli bydlet také.

Přejímáte nový byt či dům? Pozor na skryté závady!

Kdo by se netěšil na okamžik, kdy si konečně půjde převzít své nové bydlení. Euforie nás v této chvíli však může zaslepit natolik, že přehlédneme závady, které nás mohou následně přijít velmi draho.

Varná deska: plyn, nebo elektrika?

Rozhodujete se, jestli si pořídit plynovou, nebo elektrickou varnou desku? Přinášíme souhrnný přehled všech argumentů.© 2022 radyprobydleni.cz • Všechna práva vyhrazena, kopírování jakéhokoli obsahu je bez svolení autora zakázáno!
webSEO::tvorba webových stránek a SEO