Prostorová televizní sestava vyřešila nevhodnou dispozici obýváku

Paní Jana si nedávno pořídila nový byt. Po krátké době užívání si stále neví rady s obývacím pokojem. Již přes měsíc přemýšlí nad vhodnou dispozicí, která by zohledňovala použití rozkládací sedačky, malého jídelního stolku a jednoduché nábytkové sestavy u menší televize. Vejít by se měla i malá knihovna.

Návrhu interiéru se ujali Petr Tomíček a Věra Tomíčková z firmy totostudio.

„Největším problémem jsou dveře do ložnice“, říká Petr Tomíček. „V takto malém prostoru jsou obecně dveře uprostřed místnosti špatně umístěné. Bohužel v tuto chvíli s tím již nemůžeme nic dělat, nezbývá než se přizpůsobit a vymyslet co možná nejlepší řešení.“

Při umístění sedačky ke stěně společné s koupelnou by byl pohled přímo na dveře do ložnice, na protější rozdělenou stěnu se nevejde. Při průchodu do kuchyně by sedačka s konferenčním stolkem také překážela. Tím, že se dveře ložnice otevírají z místnosti a dle jejich typu by se je ani nepovedlo nenápadně zamaskovat, jelikož stále zůstává hloubka stavebního otvoru. Proto se designéři rozhodli pro variantu s umístěním nábytku do prostoru. Ve výsledku se tím podařilo prostor prakticky vyřešit a oddělit jídelní část.

„Jídelní stolek bychom si vzhledem k velikosti dovedli představit i v rohu kuchyně, kde by pro něj mohlo být místo, ale požadavek zněl jinak“, říká Věra Tomíčková.

Zástěna je tvořená subtilní sestavou dvou kontejnerů ve spodní části a polic pro knihy v horní. Důležité bylo, aby předěl s televizí nebyl příliš vysoký a nebránil průstupu světla do zadní části místnosti a přitom byl na televizi zachovaný výhled. Pohled proti oknu tolik nevadí, televize není tím hlavním v bytě a je možné zatemnit pokoj žaluziemi.

Rozkládací sedačka je umístěná na stěně opatřené originální tapetou se vzorem mozaiky. Na ní je zavěšená skleněná police pro drobnou dekoraci. Pro oživení a odsunutí od stěny (také z důvodu přístupu do ložnice při rozložení) je vedle sedačky v rohu umístěný delší květináč s vyššími štíhlými rostlinami. Na druhé straně pohovky je na zemi postavená solitérní lampa. Větší palma, která pokoj barevně vhodně doplní a oživí, je pod sestavou skříněk na stěně vedoucí ke kuchyni.

„Opět nám šlo o lehkost a subtilnost nábytku“, říká o originálním řešení Petr Tomíček.

Velmi zajímavým řešením je konferenční stolek. Jedná se o sériově vyráběný designový modul, který je možné otáčet kolem své osy. Snadno jej také bude možné odsunout v případě rozložení pohovky. Tvarově mu potom odpovídá kruhová deska jídelního stolu doplněná o vzhledem výrazné, ale materiálem odlehčené židle.

 

Tip designéra: Pokud je to jen trochu možné, oslovte designéra nebo architekta ve chvíli, kdy se zajímáte o byt ve výstavbě a můžete provádět větší či menší klientské změny. Vyhnete se tak problémům s mnohdy ne zcela dobře řešenými projekty. Dveře do ložnice by v tomto případě bylo vhodnější posunout ke stěně (tak, aby v ložnici zbylo místo pro vestavnou skříň) a nedělit již tak krátkou stěnu na dvě těžko využitelné části.

Věra Tomíčková, Petr Tomíček
návrhy a realizace interiéru
www.totostudio.czPodobné články

Návrh interiéru a jeho realizaci je vhodné svěřit jedné firmě

Pokud stavíte nový dům, kupujete nový byt nebo rekonstruujete starší bydlení, určitě se budete snažit, aby jeho interiér odpovídal vašim vysněným představám. Ostatně pořízení nového bydlení není levná záležitost a chyby se prodraží.

Interiér za 250 tisíc korun

Čtenářka Soňa si jako první vlastní bydlení pořídila byt 2kk nedaleko Brna. Jak říká, sama se snažila vymyslet, jak nejlépe byt zařídit, ale je tolik možností a jí se líbí skoro všechny. Na zařízení je možné počítat s částkou 250 tisíc, vždyť některé věci je možné dokupovat postupně.  

Obrazem: bydlení pro mladou rodinu

Prohlédněte si zdařilou realizaci interiéru pro mladou rodinu ve středních Čechách. Přinášíme fotogalerii moderního interiéru.© 2018 radyprobydleni.cz • Všechna práva vyhrazena, kopírování jakéhokoli obsahu je bez svolení autora zakázáno!
webSEO::tvorba webových stránek a SEO